بیکاری
دبیر همایش فرصت‌های نوین تولید و اشتغال بخش کشاورزی:
بیرجندرسا-دبیر همایش ملی فرصت‌های نوین تولید و اشتغال بخش کشاورزی در شرق کشور گفت: سالانه۵۰۰ هزار نفر به آمار بیکاران کشور افزوده می‌شود و 35 درصد از این تعداد را فارغ التحصیلان مرتبط با رشته های کشاورزی به خود اختصاص داده اند.
کنسرت تسلیت
یاداشت:
بیرجندرسا- اگر نگاهی به صفحات اول روزنامه ها بی اندازیم، تنها فرهنگ مرگ و میر و پاچه خواری را خواهیم دید، که فرهنگ روزنامه نگاری ما را احاطه کرده است و نشان از تجارت مرگ و میر می دهد.
هدر رفت آب
مدیرعامل آبفار خراسان جنوبی:
بیرجندرسا-مدیرعامل آبفار خراسان جنوبی گفت: هدر رفت آب در شبکه روستایی این استان ۳۵ درصد است.
فقر و خشکسالی
گزارش بیرجند رسا از روستاهای مرزی خراسان جنوبی؛
بیرجندرسا-بر کسی پوشیده نیست که سونامی خشکسالی در خراسان جنوبی مشکلات زیادی را بر روستاییان تحمیل کرده و مُهر محرومیت را بر پیشانی این استان نیز حک کرده است.
مهاجرت
عضو هیأت مدیره ستاد اقتصادی آستان قدس رضوی:
بیرجندرسا-عضو هیأت مدیره ستاد اقتصادی آستان قدس رضوی با بیان اینکه نوار مرزی کشور در حال تخلیه است، ادامه داد: نیروهای نخبه را تربیت می‌کنیم ولی مهاجرت می‌کنند.
آرین
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی:
بیرجندرسا-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: در سال 96 تنها 32 درصد اعتبارات تخصیص یافته است و نرخ تورم استان خراسان جنوبی براساس آخرین گزارش‌ها 8.4 درصد است.
شبکه های اجتماعی
یادداشت اختصاصی/
بیرجندرسا-با نفوذ بالای شبکه های اجتماعی در زندگی و فرهنگ مردم، ضروری است که برخوردهای دقیق تر و حساب شده تری با آن بشود.
تکدی گری
معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند:
بیرجندرسا-معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند گفت: ۲۹۳ نفر متکدی در ۹ ماهه امسال از مناطق شهری بیرجند جمع آوری شدند.
عبادی
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: وزیر نیرو قول داده‌اند که باروری ابرها در استان انجام شود.
المان های شهری
یادداشت اختصاصی/
بیرجندرسا-المان‌های شهری از جمله موضوعاتی است که به‌علت حضور در محدوده زندگی شهروندان یک شهر، مردم برای آن اهمیت زیادی قائل هستند که باعث می شود مدیران شهری بیشتر به آن توجه کنند.
5755
دغدغه های اساتید حوزه و دانشگاه برای تحقق یک هدف؛
بیرجندرسا-یکی از اهداف انقلاب اسلامی از همان ابتدا برپایی تمدن نوین اسلامی بوده است که تاکنون اقداماتی در کشور برای این امر صورت گرفته اما به نظر می‌رسد خیلی موفقیت‌آمیز نبوده است، اقدامی که حوزویان و دانشگاهیان نقشی موثرتر از دیگر اقشار می توانند ایفا کنند.
تصادف
قصه پرغصه جاده های دوطرفه خراسان جنوبی؛
بیرجندرسا-دوبانده نشدن محور راور- فردوس به عنوان یکی از مسیرهای پرتردد زائران مشهدالرضا(ع) موجب شده تا تصادفات رخ به رخ در این جاده جان بسیاری از هموطنان را بگیرد.
آقای عبادی
نماینده مردم بیرجند خوسف و درمیان در مجلس:
بیرجندرسا- حجت الاسلام عبادی با تاکید بر رعایت اصل صداقت و امانت توسط اصحاب رسانه،تصریح کرد: رسالت خبرنگاران در ادامه رسالت انبیا هست و به همین جهت بسیار مهم بوده و باید به آن توجه ویژه شود.
انتظار
روایتی از زائران سرزمین خورشید؛
بیرجندرسا- بعد از سخنرانی بوی سپند، دعا و صلوات و نسیم غروب چهارشنبه احساست را به عرش می برد. اشک ها بدون واسطه بر گونه ها سرازیر هستند و دست ها نیز بی اختیار برای مناجان بالا می روند، انگار همه به دنبال معجزه ی به رنگ خورشید هستند.
بیرجندرسا- تعدادی از معلولان جسمی حرکتی توانبخشي حضرت علي اکبر(ع) بيرجند هستند از اولين روز ماه مبارک رمضان همچون ديگر مسلمانان «بدون هیچ اجباری و با عشق و علاقه» روزه مي گيرند.

صفحه‌ها