احمد محبی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:
بیرجندرسا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از تولید 220 عنوان بازی رایانه‌ای در داخل کشور خبر داد گفت: تاکنون 3 هزار و 500 بازی رایانه ای غیرمجاز شناسایی شده که در خراسان جنوبی 149 مورد بازی رایانه ای غیرمجاز از مردادماه سال گذشته تاکنون کشف و ضبط شده است
بابک زنجانی
بیرجندرسا- «حمیدرضا جلایی‌پور» اخیراً اظهار کرده است که اصولگرایان به برخی اصلاح‌طلبان چراغ سبز نشان داده‌اند.
زهرایی
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی:
بیرجندرسا- مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: مهلت اتمام قرارداد آبرسانی سیار توسط بسیج سازندگی سال ۹۶ بوده است اما بسیج سازندگی نه آبرسانی را درخواست کرده و نه به پیمان خاتمه داده است و در واقع این کار را از بسیج سازندگی گرفتند.
استاندار
واکنش تند فرزندان شهید به انتصاب و سخنان جنجال برانگیز استاندار :
بیرجندرسا- شنیده ایم که حضرتعالی اخیراً در چند مورد نسبت به برگزاری یادواره شهدا ایراد گرفته و گفته اید برگزار نشود و حتی پارا فراتر نهاده و عنوان کرده اید که استقبالی نمی شود. اگر شما در این مراسم نیستید دلیل بر استقبال نشدن نیست قیاس مع النفس نکنید ....
عبادی
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:
بیرجندرسا- حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه اگر استان‌های شرقی کشور نادیده گرفته شود قطعاً در آینده شرق کشور از دست خواهد رفت، افزود: متاسفانه در کشور ایران تا کارد به استخوان نرسد به فکر برطرف کردن مشکلات نمی‌افتیم.
حسینی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی:
بیرجندرسا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: طلاق و اعتیاد از آسیب‌های اجتماعی است و متاسفانه سن اعتیاد پایین آمده است و اگر نسبت به این آسیب‌ها حساس نباشیم چالش و مشکلات بسیاری گریبان گیر جامعه می شود.
بیکاری
گزارش/
بیرجندرسا- نرخ بیکاری در تابستان گذشته در ۲۱ استان کشور، دو رقمی بود که این میزان در تابستان سال جاری به ۲۴ استان افزایش یافت. همچنین در تابستان گذشته نرخ بیکاری در ۱۰ استان تک‌رقمی بود که این میزان در تابستان امسال به هفت استان کاهش یافته است.
بیرجندرسا- محصولی که رنج دستان کشاورزان کویر را با خام فروشی، خشکیده تر و نحیف تر کرده است, کمرشان خمیده و با وجود کوچک شدن سفره هایشان, دلهایشان به وسعت کویر رنج های و محرومیتشان را در خود پنهان کرده است.
حسین فهمیده
رئیس شورای هماهنگی خراسان جنوبی:
بیرجندرسا- رئیس شورای هماهنگی استان با اشاره به اینکه راز فداکاری و از خودگذشتگی در عرصه ها مختلف را نباید فراموش کرد, گفت: حذف خاطراتی بزرگ همچون حسین فهمیده ها , روح فداکاری و ایثار را در جامعه کم رنگ و کم رنگ خواهد کرد.
حوزه علیمه
مدیر حوزه علمیه زهان:
بیرجندرسا- حجت الاسلام اسماعیلی با بیان این که نمی شود نقش روحانیت را جدا ازفرهنگ اسلامی دانست، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی و روحانیت مکمل یکدیگر هستند که نباید از اهمیت آن غفلت ورزید.
گروه جهادی
نماینده ولی فقیه در استان:
بیرجندرسا- آیت الله عبادی اظهار کرد: یکی از مهمترین مسائلی که در زندگی انسان باید رعایت شود این است که امورش در حد قابل قبول و استاندارد باشد و اگر انسان درست شود همه چیز دنیا و زمانه درست می شود.
زرشک
ایجاد شاهراه بخش کشاورزی
بیرجندرسا- طلا و یاقوت سرخ خراسان جنوبی که سال‌های سال ارزش افزوده آن به جیب دلالان خارج استان می رفت با دریافت «برند» اکنون با حمایت مسئولان می تواند شاهراهی برای توسعه استان باشد.
بیرجندرسا- دیگر عادت کرده ایم... حالا نوبت به کنسرت رسیده، آن هم به بهانه شادی دل مردم!؟! آقایان مسئول و خبرنگاران حامی! قطعا رفتن یک جوان به سر کار، هم او و هم خانواده او را بیشتر شاد خواهد کرد تا به کنسرت رفتنش.
عبادی
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی:
بیرجندرسا- نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش مهاجرت روستاییان در سال های گذشته، بیان داشت: اگر همین یارانه ۴۵ هزار تومانی دولت نبود، الان مرز شرقی خراسان جنوبی خالی شده بود چراکه مردم دیگر درآمدی در روستاها ندارند.
بیرجندرسا- قلعه بیرجند یکبار در دوران قاجار و یکبار بعد از انقلاب بازسازی شده است, که محل گردشگران خارجی و ایرانی در منطقه خراسان جنوبی می باشد.با وجود بافت ارزشمند در اطراف قلعه، هنوز سرو سامانی به این منطقه داده نشده به قدری که محل رفت و آمد معتادان شده است

صفحه‌ها