ارتباط با مسئولین با شماره پیامکی 10005611000561

461...0936 تشکرازنماینده بیرجند اقای عبادی که...
461...0936 موسسه میزان وبانک صادرات با ندادن سپرده...
893....0915 با سلام واحترام ؛ در زمانی که خانواده...
687....0915 با سلام واحترام به استحضار می رسانم...
832....0915 با سلام واحترام ؛ بدینوسیله از مسئولین...

ویژه ها

بیرجندرسا-معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت: این استان نسبت به جمعیت خود، در...
مرادخانی
بیرجندرسا-مشاور معاونت صنایع دست و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری با تاکید بر...
عبادی
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه پیشنهادی دولت به مجلس برای استان در...
تصادف
بیرجندرسا-دوبانده نشدن محور راور- فردوس به عنوان یکی از مسیرهای پرتردد زائران مشهدالرضا(ع) موجب شده...
افضلی
بیرجندرسا-نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی آمار بیکاری رسمی نهبندان را بالای ۱۶...
استخدامی
ماهواره

از میان خبرها

آیت الله هادی هاوی
بیرجندرسا- آیت الله محمد هادی هادوی از معدود عالمانی بود که همراه با دخالت در سیاست، زهد و تقوای خود را حفظ کرد و در منابع، از فضل و دانش و کمالات نفس
لبیک یا حسین
بیرجندرسا-«هیچ فرشته ای در آسمان ها و زمین نیست مگر اینکه می خواهد خداوند متعال به او رخصت دهد تا به زیارت امام حسین علیه السلام مشرف شود .چنین است که
قرآن
بیرجندرسا- گروه فعالیت‌های قرآنی: کارشناس فرهنگی اداره اوقاف سرایان با اشاره به اینکه ۲۱ نفر از شرکت‌کنندگان به مسابقات استانی راه یافتند، گفت: برگزار
قران
بیرجندرسا-می دانیم که انسان از نظر جسمی موجود بسیار پیچیده ای است. وقتی یک پزشک، دارویی را برای شما تجویز می کند شما نمی گویید: «من قبل از خوردن دارو اول باید بفهمم این دارو چگونه می خواهد روی بدن من تأثیر بگذارد؟!» چون بالاخره قبول دارید که پزشک، یک چیزهایی می دان

عناوین ویژه

آیت‌الله نوری‌همدانی
باید مردم تحول در عرصه‌های اقتصادی را درک کنند
بیرجندرسا- مرجع تقلید شیعیان گفت: در نظام اسلامی اصل مردم بوده و برپا کردن یک معیشت قابل‌قبول، مهار بیکاری و تورم مهم‌ترین معضلاتی است که باید دولت نسبت به آن‌ها اهتمام داشته باشد.
علم الهدی
آیت‌الله علم‌الهدی در جهان آرا:
امام جمعه مشهد مقدس گفت: همان‌طور که امیرالمؤمنین علیه‌السلام با ذوالفقار خود علیه کافرین و مشرکین جنگیدند تا دین تثبیت شد، امام رضا علیه‌السلام با مناظرات و مبارزات کلامی خود جنگیدند تا دین تثبیت شد.بیرجندرسا-
253
۳۰ آبان‌ماه جاری
بیرجندرسا-رئیس اداره امور قرآن اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: قاری بین‌المللی حمیدرضا احمدی وفا ۳۰ آبان‌ماه تا ۲ آذرماه مهمان مردم خراسان‌جنوبی می‌شود.
رضایی
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
بیرجندرسا-مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۳۲ کاوران پیاده و بیش از ۵۰۰ کاروان با اتوبوس از خراسان جنوبی به مشهد اعزام شده است.
عبادی
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه وقف، سنتی برخاسته از ایثار است، گفت: همچنین اجرای نیات واقفین به عنوان سنت اصیل اسلامی از جمله وظایف اوقاف است.
خضر نبی
پای صحبت پیرمردی که ۵۰ سال موذن و خادم یک مسجد است؛
بیرجندرسا-محمد حسین شجری، بیش از ۵۰ سال در مسجد حضرت خضر نبی(ع) بیرجند که یکی از مساجد قدیمی شهر است، خادم بوده و اذان گفته و آرزو دارد، تا وقتی عمرش باقی است در این راه و این مسجد باشد.
بیرجندرسا- هرچند تعیین زمان دقیق آغاز پیاده روی اربعین به سبب کمبود منابع دشوار است و در برخی منابع، ازگونه ای پیاده روی زیارتی در زمان حیات امامان شیعه سخن گفته اند اما طبق قول مشهورترسابقه ی این آیین که این سال‌ها در اوج خود از لحاظ جمعیت است حدوداً به میانه ی قرن ۱۳ برمیگردد.
ابرسانی اربعین
مدیر اجرایی موکب ساقی کوثر:
بیرجندرسا-مدیر اجرایی موکب ساقی کوثر از آبرسانی ۱۲هزار لیتر آب به زائران اربعین حسینی از ابتدای هفته جاری در کاظمین خبر داد.
نجمی
امام جمعه سرایان در گفتگو با بیرجند رسا:
بیرجندرسا-امام جمعه سرایان از اربعین حسینی به عنوان بزرگترین مانور یکتاپرستی جهان اسلام علیه کفر جهانی یاد کرد و گفت: اربعین خواب آشفته اجتماع فرزندان ابلیس یعنی صهیونیست ها و استکبار جهانی را آشفته کرده است
مختاری
امام جمعه موقت بیرجند در گفتگو با بیرجند رسا:
بیرجندرسا-امام جمعه موقت بیرجند گفت: حرکت عظیم اربعین عظمت اسلام و مسلمین و فرهنگ شیعه در ایستادگی و مقابله با استکبار را به جهانیان نشان می دهد و اگر امام حسین(ع) واهل بیت او به کربلا نمی‌رفتند امروز از عظمت و اقتدار مسلمانان به خصوص شیعیان خبری نبود و استکبار در سرتاسر عالم تسلط پیدا کرده بود .
اربعین
بیرجندرسا-تأخیر به وجود آمده در بازگشایی مرز خسروی محور پیگیری‌های مسئولان ستاد اربعین بود که در کنار صدور ویزا و وضعیت تردد زائران بخش عمده‌ای از اخبار را به خود اختصاص داد.
پرواز
بیرجندرسا- در حالی سازمان هواپیمایی کشوری از برخورد با گرانفروشان بلیت پروازهای اربعین خبر داده‌ که هم‌اکنون پروازهای مذکور بدون هیچ مانعی با نرخ‌های دو برابر از قیمت مصوب فروخته می‌شود.
موکب
مسئول موکب امام رضا(ع) شهرستان بشرویه خبر داد
بیرجندرسا-مسئول موکب امام رضا(ع) شهرستان بشرویه گفت: مردم شهرستان ۱۰۰ میلیون تومان برای کمک به مراسم اربعین حسینی به صورت نقدی و غیرنقدی پرداخت کردند.
امامزادگان باقریه
بیرجندرسا-آستان مقدس امامزادگان باقریه(ع) بیرجند معروف به مزار دره شیخان محل دفن ۷۲ امامزاده از نوادگان امام محمد باقر(ع) بوده که طبق سنتی دیرینه روزهای چهارشنبه پذیرای خیل عظیم زائران است.
توسل به سه ساله سیدالشهداء(ع)
بیرجندرسا-طی عملیات عمرانی که چند سال پیش در شهر ذرعای سوریه انجام می شد بیل مکانیکی که در آنجا کار می کرد به سنگی برخورد که هرچه تلاش کردند نتوانستند جلوتر بروند . پس از بررسی متوجه سنگ قبری شدند که رویش نوشته شده بود مقبره سکینه بنت علی ابن ابیطالب (ع) .