ارتباط با مسئولین با شماره پیامکی 10005611000561

461...0936 تشکرازنماینده بیرجند اقای عبادی که...
461...0936 موسسه میزان وبانک صادرات با ندادن سپرده...
893....0915 با سلام واحترام ؛ در زمانی که خانواده...
687....0915 با سلام واحترام به استحضار می رسانم...
832....0915 با سلام واحترام ؛ بدینوسیله از مسئولین...

ویژه ها

قزلباش
بیرجندرسا-مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سال جاری ۳ هزار و ۴۳۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه...
بیرجندرسا- مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری خراسان‌ جنوبی، از اکران آثار برگزیده جشنواره ملی فیلم...
بیرجندرسا-نماينده مردم بيرجند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال در مجلس بودجه خوبی تصویب شد...
حادثه
بیرجندرسا-بلوار پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) بیرجند در حالی که دقیقا بر اساس طرح تفضیلی شهر،...
ابراهیم پور
بیرجند رسا-مسؤول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران گفت: این نقشه نظام سلطه برای شکست...

از میان خبرها

بیرجندرسا- دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در دومین روز سفرش به خراسان جنوبی امروز از بیمارستان 280 تختخوابی بیرجند بازدید کرد.
بیرجندرسا-مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه 70 درصد پهنه سرزمینی خراسان جنوبی بر روی خط زلزله قرار دارد، گفت: طرح پهنه بند
فلفل
بیرجندرسا- احتمالا بارها و بارها شنیده اید که مصرف سدیم را بخاطر سلامتی باید کاهش دهید تا به بیماری مختلف دچار نشوید
دلدار
امام جمعه موقت بیرجند:
بیرجندرسا- حجت الاسلام دلدار، مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند با بیان اینکه دشمن تلاش دارد که وحدت میان حوزه و دانشگاه را بین ببرد، یادآور شد: دشمن در تلاش است تا حوزه ودانشگاه را مقابل هم قرار دهد، لذا باید مراقب توطئه ها بود.

عناوین ویژه

دبیر علمی همایش ملی دوسالانه پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی :
بیرجندرسا- دبیر علمی انجمن همایش ملی دوسالانه پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی با بیان اینکه ۵۰۰ مقاله در این همایش ارائه شده گفت:خراسان جنوبی خواستگاه اصلی فارسی دری است و ۱۶و۱۷ اسفندماه دانشگاه بیرجند میزبان همایش ملی دوسالانه پژوهش‌های زبان وادبیات فارسی است.
قائمی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
بیرجندرسا-رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: جمعیت گریزی از مرز ها سلامت جامعه را تهدید می‌کند که باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 29 آموزشگاه شاهد در شهرستان ها و مناطق استان مشغول آموزش و پرورش یادگاران شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزداگان هستند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:
بیرجندرسا-مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: 214 هنرجوی دختر و پسر برگزیده در شانزدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی هنرستان های کاردانش استان شرکت کردند، که از این تعداد 124نفر پسر و مابقی دختر هستند.
بیرجندرسا- در حالی که بسیاری از کشورهای دنیا حتی دستاوردهای علمی قابل‌توجهی در حوزه نانو ندارند اما جایگاه کشور ما در تولید مقالات علمی که یکی از شاخصهای سنجش است، میان پنج کشور اول دنیا است.
ضرابی
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان کشورخبر داد
بیرجندرسا-مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان با بیان این که دفتر بانک خون بند ناف در خراسان جنوبی در سال 94 راه اندازی شده است، گفت: جمع آوری و ذخیره سازی بیش از 200 نمونه از نمونه های خون بند ناف در کشور مربوط به این استان است.
مشرفی
استاد حوزه در نشست علمی در مورد نقد ائمه معصومین:
بیرجندرسا- حجت الاسلام مشرفی گفت: آیا در جامعه امروزی ما همه مشکلات همان بحث نقد امام و معصوم است؟ آیا مشکلات مردم با نقد برطرف می شود؟ حال در برابر این آقا سوال می پرسم، آیا نقد بر استکبار جایز است؟!
مقام معظم رهبری
بیرجندرسا-بنا به گفته مسئولان کتابخانه آستان قدس رضوی(ع)، رهبر معظم انقلاب بزرگترین واقف آثار هنری در این مرکز هستند. ایشان تاکنون بیش از ۱۸هزار اثر شامل نسخ خطی و چاپ سنگی به مجموعه مخطوطات اهدا کرده‌اند.
وزارت ارتباطات اعلام کرد؛
بیرجندرسا- در راستای حمایت از تولید نرم‌افزارهای کاربردی ایمن و محتوای چندرسانه‌ای موبایل، وزارت ارتباطات ۱۵میلیون تومان تسهیلات برای هر درخواست توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها درنظر گرفت.
جدول برترین های کشور؛
بیرجندرسا- نتایج رتبه‌بندی دانشکده‌های داروسازی کشور براساس شاخص «اچ ایندکس» مبتنی بر مقالات اعضای هیات علمی دانشکده مربوطه منتشر و برترین ها معرفی شدند.
مهر گزارش می‌دهد؛
بیرجندرسا- بودن یا نبودن کنکور هر روز محل بحث مسئولان و کارشناسان است. عده ای معتقدند به دلیل پر استرس بودن آن و دلایل متعدد دیگر، کنکور باید حذف شود و عده ای معتقدند جایگزین بهتری برای کنکور نداریم.
زلزله
تلنگری که زمین هر ۱۲ سال می زند؛
بیرجندرسا-خراسان جنوبی با داشتن ۵۰ گسل فعال به طور متوسط هر ۱۲ سال میزبان زلزله ای شدید بوده که باید مردم و مسئولان استان در برابر این مهمان ناخوانده آماده باشند.
زانو
دبیر علمی کنگره بین المللی طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران مطرح کرد
بیرجندرسا-دبیر علمی کنگره بین المللی طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران با اشاره به خطر ابتلا به ساییدگی زانو با نشستن چهار زانو گفت:متأسفانه ساییدگی زانو قابل درمان نیست و فقط می‌توان از آن پیشگیری کرد.
رئیس دانشکده پرستاری و مامائی بیرجند:
بیرجندرسا-رئیس دانشکده پرستاری و مامائی بیرجند با بیان اینکه حدود ۲ هزار نفر عضو جامعه پرستاری خراسان‌جنوبی هستند، گفت: از این تعداد ۱۵۰۰ نفر پرستار شاغل هستند.
دبیر علمی اولین همایش منطقه‌ای کیفیت مراقبت در پرستاری و مامائی؛
بیرجندرسا-دبیر علمی اولین همایش منطقه‌ای کیفیت مراقبت در پرستاری و مامائی از ارسال ۱۳۰ مقاله به دبیرخانه همایش خبر داد و گفت: ۹۹ مقاله به صورت سخنرانی ارائه می شود.