29. آذر 1395 - 7:51
عبادی
بیرجندرسا- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه هیچ خدمتی بالاتر از فراگیری علم نیست، گفت: ایمان به علم جهت می‌دهد و هیچگاه وحدت واقعی دستوری وبخشنامه ای نیست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در مراسم وحدت حوزه ودانشگاه اظهار داشت:  زمانی که می‌گوییم حوزه، مراد روح دعوتی است  که از ناحیه خدا و فرستادگان عالم تحقق یافته است.
وی با بیان اینکه وحدت یک اصل است، افزود: وحدت اصلی دستوری، بخشنامه‌ای نبوده بلکه در نظام تکوینی ما آنرا خراب کردیم وریشه این مشکلات حرف‌ها وهواهای نفسانی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصرح کرد: علم یک فریضه است وسر منشا آن عملی است که به آن جهت می‌دهد وجهان خلقت دارای چهار علت است وهر چیزی که در عالم وجود دارد دارای همان چهار علت می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: بشر به هر چیزی که می‌خواهد دست یابد باید از راه علم باشد، زیرا نتیجه علم قدرت است و اسرار جهان وسلطه قدرت را زمانی بشر به دست میآورد که طبیعت در دستش قرار گیرد.
وی  اظهار داشت: وحدت موضوعات زیادی را در بر می‌گیرد اما آنچه که مسلم است در هر امری مسئله زیر بنایی اهم است گرچه صحنه‌های میدانی نقش آفریدند و حوزه و دانشگاه جنبه سمبلیک داشته ومراد از وحدت، ساختمان مدرسه ودانشگاه نبوده بلکه این ها در صحنه میدانی لازم وملزوم یکدیگرند .

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: علم هنگامی می‌تواند مفید واقع شود که جهت دار باشد زیرا هنگامی که علم با همه قدرت به دست بشر قرارگیرد اما رها باشد، خطرناک می‌شود وزمانی که بشر علم می‌آموزد متناسب با آن جهتی فاعلی که مبدا است وعلت غایی که معاد است را مشخص می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه آنچه که به علم جهت می‌دهد، ایمان است، افزود: جنایاتی که در دنیای کنونی اتفاق می‌افتد کاربیسوادان نیست، بلکه کار فارغ التحصیلان علمی ودینی است که درون نظام خلقت عجین شده  است.
وی با بیان اینکه اساتیدی مانند شهید مطهری وچمران الگو بودند و در مسیر دانشگاه وحوزه گام‌های خوبی برداشتند، اظهار داشت: شکوفایی علم ودانش از هزاران سال پیش بوده ورمز آن هماهنگ بودن است و باید بدانیم که هیچ خدمتی بالاتر از فراگیری علم نیست.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کتاب آفرینش کتابی خواندنی وفهمیدنی است که همه امور در آن دارای فلسفه وحکمت است.
انتهای پیام/

نظرات کاربران