9. دى 1395 - 7:13
9 دی
بیرجندرسا- امام جمعه درمیان با بیان این که 9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است، گفت:اتحاد و بصیرت، مهمترین شاخصه حماسه ماندگار این روز بزرگ بود.

حجت الاسلام علیرضا حسینی امام جمعه درمیان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، ضمن گرامیداشت یوم الله 9 دی، اظهار کرد: این روز، یادآورحضور پرشور و خودجوش مردم همیشه در صحنه برای خنثی کردن توطئه فتنه گران خارجی و فریب خوردگان داخلی در راستای براندازی نظام بود.

وی در جریان اتفاقات خرداد سال 88 تا روز عاشورا و توهین به مقدسات مردم اظهار کرد: عده ای تحت الشعاع هیجانات پس از انتخابات و رسانه های خارجی قرار گرفته و در این روز به نتیجه قطعی رسیدند که جریانی که آن غائله های  تلخ را راه انداخته قصدش دشمنی با اصل نظام و آرمان های دینی است.

امام جمعه درمیان ادامه داد: لذا مردم با سیل خروشان خویش، لکه های تیره فتنه و آشوب خویش را از کف خیابان ها جمع کردند و همه در این جریان حضور داشتند؛ حتی کسانی که ماه ها قبل در ستادهای انتخاباتی خاصی فعالیت داشتند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به این که برکت نام امام راحل(ره)، سبب بیداری توده مردم در سال 88 شد، تصریح کرد: نکته ای که برای ما جای سوال دارد آن است که پس از گذشت چندین سال چرا هنوز عده ای از خواص نخواسته اند و نتوانسته اند خودشان را از برزخ تاریک فتنه نجات دهند؟

وی  بر ضرورت حضور همه دستگاه ها و ارگان ها در ویژه برنامه های بزرگداشت 9 دی تاکید کرد و ابراز داشت: در این خصوص نهادهای فرهنگی و انقلابی وظیفه ذاتی شان حکم می کند که علاوه بر حضور در این ویژه برنامه ها، بستر حضور سایر افراد را نیز فراهم نمایند.

حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: اگر بستر لازم وجود داشته باشد، مردم با همان شور و شعور گذشته به میدان آمده و در برنامه ها شرکت می کنند.

وی ضمن اشاره به فعالیت بعضی از فتنه گران در کشور و همچنین فتنه سال 88، یادآور شد: طبقه گفته رئیس قوه قضائیه کشور، پرونده فتنه 88، هنوز بسته نشده است و محاکمه سران فتنه و اشد مجازات آن، خواسته همه افراد جامعه است.

امام جمعه درمیان با بیان این که شورای عالی امنیت ملی ترکیبی از رئیس جمهور، نماینده رهبری، نیروهای نظامی و....هستند،عنوان کرد: تا این لحظه با سران فتنه بر مبنای اصل رافت اسلامی رفتار شده است.

وی ضمن اشاره به این که بر اساس تدابیر اندیشیده شده سران فتنه در کشور در حصر خانگی به سر می برند، بیان کرد: فرصت تحریک مردم نیز از این فتنه گران گرفته شده است و مردم منتظر به مجازات رسیدن این افراد هستند.

انتهای خبر/

نظرات کاربران