استخدامی
ماهواره
14. دى 1395 - 7:56
شهدای گمنام
بیرجندرسا- حجت الاسلام نیساری اظهار کرد: این که افرادی در کشور با برگزاری یادواره شهدا مخالف هستند دلیلش آن است که از شهدا وقدرت عظیمی که در راهنمایی و ایجاد شهامت و رشادت در جامعه دارند می هراسند و دلیلش آن است که این افراد به جای دستورگرفتن از اسلام، از ارباب هایشان در خارج از کشور دستور می گیرند.

حجت الاسلام علی اصغرنیساری مدیر مدرسه علمیه بشرویه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، در خصوص لزوم برگزاری یادواره های شهدا در جامعه، اظهار کرد : یکی از مهمترین اهداف برگزاری این یادواره ها، تجلیل از مقام والای شهدا و زنده نگهداشتن یاد آنهاست.

وی افزود: با توجه به این که انسان باید قدر شناس افراد خدمت کننده به جامعه باشد؛ با بازخوانی رشادت های شهیدان متوجه این نکته می شویم که آنان با همت بسیار والایشان در احیاء اسلام ناب محمدی دارای نقش بسزایی بوده اند که این امر بزرگ، سزاوار تجلیل واحترام است .

 مدیر مدرسه علمیه بشرویه تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار،شهادت ، شهامت و ازخودگذشتگی لازمه اش این است که یاد و خاطر شهدا تا ابد زنده نگه داشته شود.

حجت الاسلام نیساری نقش شهدا را در پیروزی انقلاب اسلامی بسیار موثر دانست و یادآور شد: اگر می بینیم در کشور ایران آزادی، استقلال، عزّت، امنیت، مکتب، اقتدار و حاکمیت جمهوری اسلامی برقرار است همه این ها به برکت رشادت های شهدا حاصل شده است.

وی متذکر شد: وظیفه ما در قبال شهدا، آن است که در وهله اول اهداف شهدا را که عبارتند از (ایجاد جامعه اسلامی عاری از بی عدالتی، ظلم، فساد وبی دینی ) شناخته و جهت ترویج این اهداف در بین نسل سوم و چهارم انقلاب و همچنین حفظ دین و تقویت بنیان های اجتماعی تلاش نمائیم. 

مدیر حوزه علمیه بشرویه ضمن اشاره بر ضرورت تجلیل از شهدا، ابراز کرد: با مطالعه در متون تاریخ می بینیم که ائمه اطهار هم در مقام تجلیل از شهدا، اقدامات متعددی داشته اند مثلا به زندگی امام سجاد (ع ) که نگه می کنیم می بینیم به هر بهانه ای یاد شهدای کربلا را گرامی داشتند والگوی شهدای انقلاب اسلامی وجنگ تحمیلی هم برگرفته از حادثه عاشورا و امام حسین (ع ) است.

 حجت الاسلام نیساری با بیان این که شهدا وظیفه خودشان را در قبال اسلام، کشور و نظام  انجام داده اند، اذعان داشت: در حال حاضر، نوبت ما است که از امام سجاد (ع) الگوبرداری کرده و از مقام شهدا تجلیل کنیم.

وی ضمن اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری مبنی بر این که " زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست"، مطرح کرد: این که شنیده می شود که استاندار خراسان جنوبی در سخنان شان عنوان نموده اند که یادواره شهدا کمتر در استان برگزار شود، جای بسی تاسف دارد و بنده، وی را به مطالعه تاریخ سفارش می کنیم.

حجت الاسلام نیساری افزود: البته استاندارخراسان جنوبی وهم قطاران ایشان به ظاهر خود را اصلاح طلب می خوانند ولی در واقع در این مسیر قدم برنمی دارند.

وی اظهار داشت: خداوند عز وجل در قرآن کریم می فرمایند: "واذا قیل لهم لا تفسدوا فی الارض قالوا انما نحن مصلحون * الا انّهم هم المفسدون ولکن لا یشعرون"  و این آقایان هم مصداق بارز همین آیه شریفه هستند که البته اشکال به خود ما هم برمی گردد، آنجایی که امام راحل (ره) فرمودند نگذارید کشور به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، به نظر می رسد که در این خصوص کم کاری های زیادی صورت گرفته باشد.

 وی ادامه داد: این که افرادی در کشور با برگزاری یادواره شهدا مخالف هستند دلیلش آن است که از شهدا وقدرت عظیمی که در راهنمایی و ایجاد شهامت و رشادت در جامعه دارند می هراسند و دلیلش آن است  که این افراد به جای دستورگرفتن از اسلام، از ارباب هایشان در خارج از کشور دستور می گیرند. انتهای خبر /

نظرات کاربران