استخدامی
ماهواره
15. دى 1395 - 15:53
احمد محبی
بیرجندرسا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از تولید 220 عنوان بازی رایانه‌ای در داخل کشور خبر داد گفت: تاکنون 3 هزار و 500 بازی رایانه ای غیرمجاز شناسایی شده که در خراسان جنوبی 149 مورد بازی رایانه ای غیرمجاز از مردادماه سال گذشته تاکنون کشف و ضبط شده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، احمد محبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: برخی بازی‌های رایانه ای با آداب و رسوم و سبک اسلامی سازگاری ندارد و با اعتقادات و باورهای ما تعارض دارد.

 

وی با بیان اینکه توزیع بازی‌های غیرمجاز رایانه ای آسیب‌های بسیاری برای خانواده‌ها ایجاد می‌کند، افزود: بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای وظیفه پالایش این بازی‌های غیرمجاز را برعهده دارد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از تولید 220 عنوان بازی رایانه‌ای در داخل کشور خبر داد گفت: تاکنون 3 هزار و 500 بازی رایانه ای غیرمجاز شناسایی شده است.

 

محبی بیان کرد: همچنین 2 هزار بازی خارجی نیز مورد ویرایش و استانداردسازی قرار گرفته که در بازار محصولات رایانه‌ای به فروش می‌رسد.

 

وی با اشاره به اینکه تولید بازی‌های رایانه ای بسیار پر هزینه و نیازمند بودجه برای رقابت با محصولات خارجی است، تصریح کرد: متاسفانه بازهای رایانه ای غیرمجاز خانواده ها را تهدید می‌کند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه بسیاری از بازی‌های رایانه ای غیرمجاز خشونت را ترویج می‌دهد، گفت: این بازهای موجب بلوغ زودرس نوجوانان، شکستن حریم خانواده می شود.

 

محبی با بیان اینکه بازی‌های ‌رایانه ای باید نظارت و کنترل شود، افزود: این بازی‌ها به صورت آرام و خزنده نهاد خانواده و جوانان را آسیب‌پذیر می‌کند.

 

وی یکی از آسیبهای جدی را سهولت دسترسی به بازی‌های رایانه ای غیرمجاز دانست و ادامه داد: بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای توزیع محصولات خارج از شبکه را رصد می کنند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه درحال حاضر 18 گیم نت و 28 فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی در شهر بیرجند وجود دارد، افزود: همچنین در طبس یک گیم نت، یک کافی نت و یک فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی فعالیت دارد.

 

 

وی با بیان اینکه از مردادماه سال گذشته تاکنون 46 مورد بازدید از گیم نت‌ها انجام شده، گفت: در این مدت از کافی نت ها 87 مورد و از فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی 133 مورد بازدید صورت گرفته است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از کشف و ضبط 149 مورد بازی رایانه ای غیرمجاز از مردادماه سال گذشته تاکنون در استان خبر داد.

نظرات کاربران