21. تير 1396 - 22:35
معدن طلا
بیرجندرسا- در توسعه استان خراسان جنوبی ظرفیت های اساسی را دارد و با مدیریت منابعی که در کشور رخ خواهد داد، شرایط برای فعالین اقتصادی بویژه در عرصه معدن که بسیار غنی است ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، شهیندخت مولاوردی معاون امورزنان و خانواده رئیس جمهور در مراسم تقدیر از صنعت گران استان خراسان جنوبی به نکات زیر اشاره کرد:

-پیگیری های لازم در حوزه مختلف خصوصا اقتصادی دولت صورت گرفته است
-در این دولت با توجه به وضعیتی که تحریم بودیم و با تحمل شرایط پشت سر گذاشتیم و به وضعیتی رسیدیم که زمینه برای برنامه ها وبسته ای که دولت برای رونق اقتصادی در نظر گرفته است فراهم شود.
-مهم ترین و کلیدی ترین شعاری که رئیس جمهور برای سال 92 داشتند آرامش در سیاست، آسایش در اقتصاد و امنیت در فرهنگ از طریق نجات اقتصاد، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان است.
-با شرایط خاصی که بر کشور حاکم بود دولت یازدهم به ناچار به اولویت بندی برنامه های خودش پرداخت و اقتصاد و معیشت و سیاست خارجی برای تحقق وعده هایی که داده بود در اولویت قرار داد که هم در حوزه اقتصاد با آرامش نسبی و ثبات نسبی خصوص کنترل تورم شاهد موفقیت هایی بوده ایم.
-الان آنچه که در عرصه اقتصاد خصوصا با توجه به مولفه های اقتصاد مقاومتی مد نظر است بحث درون زایی؛ عدالت محوری و دانش بنیان اقتصاد که در دستور کار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است.
-تنها سیاست‌های کلی که برای این سیاست تشکیل شده، اقتصاد مقاومتی است همانطور که معاون اول رئیس جمهور اشاره کرده ابرچالش کشور ما بحث اقتصاد است که دنبال خودش بیکاری و آثاری که بر آسیب‌های اجتماعی می‌گذارد و وضعیت متعارفی را شاهد هستیم.
-برخلاف تبلیغاتی که بعد از برجام و توافق هسته‌ای شاهد آن بودیم که با گشایش‌هایی که بوجود خواهد آمد دروازه‌های کشور به سمت تولید کالاهای تولید خارج بازخواهد شد، به هیچ وجه سیاست دولت براین تعلق نگرفته و آن‌چه ما شاهد آن هستیم سیاست برد بردی که در عرصه سیاست خارجی داشتیم در عرصه اقتصاد نیز محقق خواهد شد.
-واردات و انتقال دانش فنی و همکاری و تعامل فناورانه با جهان، در دولت دوازدهم بیش از پیش در دستور کار خودمان قرار خواهیم داد.
-امیدوار هستیم با فضایی که بوجود خواهد آمد شرایط برای فعالین اقتصادی بویژه در استان که به خصوص در عرصه معدن که بسیار غنی است ایجاد شود.
- در توسعه استان خراسان جنوبی که ظرفیت های اساسی را دارد و با مدیریت منابعی که در کشور رخ خواهد داد، ما از نظر منابع کمبود و ضعفی نداریم.
 
-آن‌چه که اکنون در کشور ما باید به آن توجه شود مدیریت منابع، شناسایی ظرفیت‌ها و مدیریت ظرفیت‌هاست که با یک مدیریت اصولی که اداره کشور به مدار عقلانیت و خرد جمعی وتدبیر و امید برگشته، در دولت دوازدهم این اتفاق بیفتد و مجموعه حاکمیت با عظم ملی کمک کنند تا دولت که واقعا فراتر از انتظار در عرصه اقتصاد و تحقق اقتصاد مقاومتی ظاهر شده بتواند به برنامه های خودش جامه عمل بپوشاند.

نظرات کاربران