25. مهر 1396 - 13:37
بیرجندرسا-رئیس سازمان امورعشایر ایران با تاکید بر اینکه باید ظرفیت های پنهان خانوارهای عشایری شناسایی شود، گفت: عشایر نمادی اصلی از کار جهادی هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، کرمعلی قندالی پیش از ظهر سه شنبه در گردهمایی معاونین توسعه و امور زیربنایی ادارات کل امور عشایر کشور در بیرجند بیان کرد: عشایر از افراد توانمندی بوده که نباید به آن ها واژه محرومیت بدهیم.

وی با بیان اینکه خانوارهای عشایری کانون های توانمندی در همه زمینه ها هستند، گفت: در کنار هر چادر عشایری ده ها فعالیت تولیدی و کشاورزی انجام می شود.

قندالی بیان کرد: همچنین همه سنین عشایر در فعالیت ها با یکدیگر همکاری می کنند که این امر نشان از نیروی انسانی بالا در خانوارهای عشایری استو

وی با تاکید بر اینکه باید ظرفیت های پنهان خانوارهای عشایری شناسایی شود، گفت: عشایر نمادی اصلی از کار جهادی هستند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به جمعیت عشایری کشور بیان کرد: در حال حاضر بیش از یک میلیون 200 هزار نفر عشایر در کشور وجود داشته که با این جمعیت اندکی، فعالیت های بزرگی را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه جمعیت اندک با توانمندی بالا خودش یک امتیاز است، گفت: خوشبختانه توانسته ایم  علی رغم تمام محدودیت ها و مشکلات جمعیت سرزمینی عشایر را حفظ کنیم

قندالی ادامه داد:عشایرجمعیت تهدید کنده حاشیه شهرها نخواهد بود چرا که کانون های عشایری ساماندهی شده اند.

وی با بیان اینکه باید در افق 1404 سه شاخصه جمعیت، اسقرار و معیشت عشایر مورد توجه باشد، افزود: باید به دنبال افزایش بهره وری در جامعه عشایری باشیم و از تمام ظرفیت های دامی استفاده کنیم.

قندالی با اشاره به تسهیلات عشایری بیان کرد: این تسهیلات نباید ذره ای نباید انحراف پیدا کند و پرداخت آن ها نیز باید از دورترین مناطق عشایری در هر منظقه شروع شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: خوشبختانه در حوزه منابع محدودیتی نداریم و باید ان را در راه درست جذب کنیم.

وی ادامه داد: طی دو سال گذشته 250 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به جامعه عشایری تزریق شد که خدمت بزرگی از سوی دولت بود.

انتهای خبر./

نظرات کاربران