نمایش 1 - 10 از 15
آنچه مادران باید بدانند؛
بیرجندرسا- فلج مغزی اختلال در حرکت و وضعیت بدن است. و علت آن آسیب وارد شده به مغز در حال رشد (مغز کودک تا 3 سالگی) است که این آسیب می تواند قبل از تولد، حین تولد و بعد از تولد رخ دهد. این آسیب توانایی مغز برای کنترل ماهیچه های بدن را به تأخیر می اندازد.
امام جمعه
در دفتر امام جمعه بیرجند:
بیرجندرسا- سال هاست که در دفتر امام جمعه بیرجند با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان سفره ای برای اقشار مختلف به ویژه ادارات و کارمندان گشوده می شود تا جایی که دستگاه ها و نهادها برای وقت گرفتن یک شب این ماه بر هم سبقت می گیرند.
مسئولین دلسوز کجا هستند:
بیرجندرسا- هفته گذشته جشن چهلمین سالگرد دانشگاه بیرجند با هزینه سرسام آوری در حالی برگزار شد که دانشجوی نخبه دانشگاه بیرجند برای هزینه اختراع خود لنگ دو میلیون تومان بود.
آنچه پدران و مادران بايد بدانند؛
بیرجندرسا- كساني كه به تازگي پدر يا مادر شده اند علاقه مندند بدانند كه فرزند نوزادشان در دوران ابتدايي زندگي خويش چگونه رشد مي كند. در اين مقاله بر آنيم تا روند رشد شناختی در دو ساله اول زندگي كودكان را بررسي كنيم.
خشکسالی
انتخابات ،بحران آب و مطالبه گری/
بیرجندرسا- با توجه به اقیم خشک و نیمه خشک منطقه، کاندیداهای محترم چه طرحی برای ارتقاء سطح زندگی کشاورزان و دامپروران که عملا بیشترین خسارت را از جانب بحران آب و خشکسالی متحمل شده اند، دارند (با مد نظر قرار دادن دامنه اختیارت و قدرت یک نماینده)؟ و موارد زیادی از این قبیل که نه با شعار و نه با وعده های توخالی قابل حل نبوده و نیستند.
انفولانزا
بیرجندرسا- این روزها شاهد ماسک بر روی چهره اکثر مردم شهر هستیم مردمی که دیگر با کراهت از کنار هم رد می شوند اما به راحتی آب دهان خویش و دستمال های کاغذیشان را در معابر عمومی می اندازند و بعد هم می ترسند تا مبادا بیماری آنفولانزا مثل سگ پاچشان را نگیرد !!!
زاکانی
بیرجندرسا- مجلس فراخور وظیفه قانونیش درحال بررسی کارشناسی است و در مقام داوری قرار دارد لذا مناظره خلاف کار دقیق است.
خشکسالی
بیرجندرسا- در سالهای اخیر و بخصوص در دوران ریاست جمهوری دولت سازندگی و نیز دولت های بعد از آن، به شدت دچار توهم توسعه شدیم. توسعه را فقط در برپاداشتن سازه های غول پیکر و یا هر چیزی که نمود فیزیکی داشته باشد و صد البته همیشه با عنوان «ترین» می‌دانستیم و می دانیم.
خشکسالی
بیرجندرسا- عدم هماهنگی و همکاری و در بسیاری موارد موازی کاری سازمانها و ارگانهای مرتبط با بحث آب نه تنها کمکی در راستای شناخت عوامل بحران و اتخاذ راه‌کار درست برای حل آن نمی‌کند بلکه باعث ایجاد موانع و مشکلات خودساخته در این مسیر شده است.
بیرجندرسا- توت فرنگي، ميوه اي است که تقريبا همه دوست دارند. اين ميوه علاوه بر داشتن طعم مناسب، خواص زيادي به ويژه براي پوست دارد که در اين مطلب به نقل از «MSN» به آن اشاره شده است.

صفحه‌ها